Přípravný kurz

Přípravný 3-měsíční kurz je určen pro každého, kdo si chce aikidó vyzkoušet a není si jistý, zda ho cvičení bude bavit. Na cvičeních pro začátečníky je kladen důraz na nácvik základních technik aikidó a pádů, seznámení se s japonskou terminologií a etiketou. Během tréninků cvičíte se zkušenějšími kolegy a samotné techniky i pády se díky tomu naučíte lépe a rychleji. 

Tento kurz je "klouzavý" a je tak možné jej začít kdykoli v roce. Před první návštěvou je doporučeno nás kontaktovat emailem, telefonicky nebo přes kontaktní formulář. 

Dětské tréninky jsou určeny pro kluky i holky ve věku od 8 do 14 let. Probíhají 2x týdně. Tréninky vyžadují speciální přístup a jsou proto vedeny zkušenými trpělivými instruktory. Také složení tréninků se liší od tréninků pro dospělé. Děti mají výkonnější rozcvičku, více akrobacie a protahování. Cvičení bývá formou her, ale japonská etiketa se stále dodržuje.

Děti se také účastní stáží, které se obvykle konají 2x v roce. Na těchto stážích probíhá intenzivní cvičení a dělají se zkoušky na vyšší výkonnostní stupně (kyu), které jsou ohodnoceny barevnými pásky.

Další informace o cvičení dětí naleznete na dětském webu:

http://deti.aikidoprokazdeho.cz

Tréninky pro dospělé jsou rozděleny na cvičení pro začátečníky, cvičení pro pokročilé a cvičení pro všechny stupně. Tréninky jsou vedeny těmi nejzkušenějšími instruktory naší školy, kteří dbají na to, aby cvičení bylo účinné, fungovalo na jakéhokoli protivníka, aniž by musel obránce vynaložit velkou energii a zároveň si neublížil. 

Semináře

Aikido pro každého se během roku účastní víkendových nebo týdenních krajských, celostátních i mezinárodních seminářů, kde se jeho cvičenci potkávají s ostatními školami aikidó a odnášejí si řadu zkušeností. Posouvají se tak se svými schopnostmi výše mnohem rychleji.

Cvičit Aikidó lze v každém věku, pokud to zdravotní stav alespoň trochu dovolí. U jiných bojových umění se předpokládá značná fyzická kondice. V Aikidó se využívá energie soupeře, proto není potřeba, aby měl obránce velkou sílu. Vždy jen nasměruje protivníkovu energii někam jinam. I starší cvičenci se učí správně dýchat, padat tak, aby si neublížili, a trénují s mladšími i zkušenějšími.

Napsali o nás

 • Aikido jsem objevila před rokem a půl, kdy jsem pro sebe hledala nějakou fyzickou aktivitu, která mi zároveň pomůže s osobnostním rozvojem. Narazila jsem na Aikido pro každého a ačkoli jsem netušila, co mě čeká, vyzkoušela zkušební trénink. Aikido si mě získalo hned po prvním tréninku, ze kterého jsem odjížděla nabitá a s úsměvem od ucha k uchu. A tak jsem zůstala a z lidí v APK se stala moje druhá rodina :-) .
  Tereza Wimmerová V APK cvičí od roku 2015.
  Technický stupeň - 3.kyu.
 • V okamžiku odchodu do důchodu jsem najednou měl spoustu času. Na radu jsem navštěvoval universitu 3.věku, hrál na kytaru, jenže to nebylo ono. Potom jsem začal cvičit Aikido a ukázalo se, že je to přesně to, co potřebuji. Asi po půl roce přestaly bolesti a já jsem zjistil, že najednou má na stará kolena život smysl, že je to vlastně to, co jsem celý život hledal a našel to až v 62 letech. A kromě toho, nikdy jsem nepotkal tak vynikajicí lidi, jako jsou v oddílu Aikido pro každého.
  Zdeněk Hora V APK cvičí od roku 2013.
  Technický stupeň - 4.kyu.
 • 1
 • 2
 • 3